Сорт винограду Мцване


Сорт винограду Мцване буває двох сортів: Мцване Кахурі і Мцване Горулі, перший вирощують в Кахетії, другий - в долині Горі.
Мцване Кахурі, або Кахетинський Мцване прийнято називати просто Мцване. Ця назва, яке в перекладі з грузинського означає «зелений», сорт отримав завдяки зеленому забарвленню ягід. Такий колір виноград зберігає аж до повної зрілості.

Це древній грузинський сорт винограду по праву вважається одним з найцінніших технічних білих сортів.
Він відноситься до середньопізніх сортів і дає високі ступінь визрівання пагонів і врожайність (60-80 ц / га).
При найбільш сприятливих погодних умовах і правильному культивуванні Мцване може давати врожай до 110-150 ц / га.
У Грузії Мцване досягає повної зрілості до кінця вересня. Від початку розпускання бруньок до повної зрілості ягід проходить 160 днів.

Кущі Мцване - середньорослі. Їх можна відрізнити по округлим, іноді - слабо-овальним матовим п'яти- або трилопатевим листю темно-зеленого кольору. Середні за розміром, вони практично не бувають гладкими, як правило, мають зморшкувато-сітчасту, рідше - дрібнопухирцевих структуру.
Грона Кахетинського Мцване відрізняє рясний восковий наліт. Бувають середніми по щільності або пухкими, що залежить від погодних умов, особливо від кількості вологи. За формою вони ширококонічні, з так званими «крилами», які можуть досягати двох третин величини грона.

Для посилення фруктового аромату персика, груші, зеленої дині і додання приємною терпкості провину виноград сорту Мцване обробляють спеціальним чином, по так званій кахетинської технології. Цей спосіб застосовується у виробництві червоних вин, його головна особливість - зброджування вина без видалення шкірки, насіння, гребенів винограду.

 

Піросмані біле напівсухе (0,75)
Old Gruzia

Біле напівсухе вино Old Gruzia Піросмані (0,75)
Вино Old Gruzia біле напівсухе Піросмані. Характеризується світло-солом'яним кольором, м'яким ароматом стиглих фруктів, білої черешні.

Піросмані біле напівсухе (1,5)
Old Gruzia

Біле напівсухе вино Old Gruzia Піросмані (1,5)
Вино Old Gruzia біле напівсухе Піросмані. Характеризується світло-солом'яним кольором, м'яким ароматом стиглих фруктів, білої черешні.

Цинандалі біле сухе (0,75)
Old Gruzia

Біле сухе вино Old Gruzia Цинандалі (0,75)
Вино Old Gruzia біле сухе Цинандалі, контрольоване за походженням назви. Характеризується світло-солом'яним кольором, прекрасним плодовим букетом, м'яким тонким смаком і неповторним ароматом.

Цинандалі біле сухе (1,5)
Old Gruzia

Біле сухе вино Old Gruzia Цинандалі (1,5)
Вино Old Gruzia біле сухе Цинандалі, контрольоване за походженням назви. Характеризується світло-солом'яним кольором, прекрасним плодовим букетом, м'яким тонким смаком і неповторним ароматом.

Мцване квеврі біле сухе
Глехурі

Біле сухе вино Глехурі Мцване квеврі
Вино біле сухе Глехурі Мцване квеврі. Характеризується ароматом польових квітів, до якого гармонійно приєднуються м'які тони кураги та меду. Смак ароматний, середньої тривалості з вираженими танинами і приємною кислотністю.

Цинандалі витримане в дубових діжках
Teliani Valley

Біле сухе вино Цинандалі витримане в дубових діжках
Біле сухе вино Цінандалі витримане в дубових діжках контрольоване за місцем походження назви, виготовлене з сортів винограду Ркацителі та Мцване, зібраних вручну на старих та низьковрожайних виноградниках Цинандалі Характеризується приємним смаком цитрусових, ароматом білого персика, тропічних фруктів та французького дуба. Вино дозріває у французьких дубових бочках протягом…

Вазісубані
Teliani Valley

Біле сухе вино Вазісубані
Біле сухе вино «Вазісубані» контрольоване за місцем походження назви, виготовлено з відбірного винограду сортів Ркацителі та Мцване у специфічній зоні Вазісубані в Кахетії. Старіє в дубових бочках протягом 3 місяців. Характеризується світло-солом'яним забарвленням, ніжним букетом та м'яким смаком.

Кісі Мцване
Teliani Valley

Біле сухе столове вино Кісі Мцване
Вино біле сухе столове «Кісі Мцване» виготовлено з сорту винограду Кісі, вирощеного в селі Ахмета, та сорту винограду Кахетинський Мцване, вирощеного в селі Ікалто. Характеризується яскраво вираженим ароматом білого персика і тропічних фруктів. Має світло-солом'яний колір і стійкий післясмак.

Манаві Мцване
Teliani Valley

Біле сухе вино Манаві Мцване
Біле сухе вино «Манаві Мцване» контрольоване за місцем походження назви виготовлено з відбірного сорту винограду Мцване, вирощеного в специфічній зоні Манаві в Кахетії. Характеризується м'яким ароматом цитрусових, стиглих фруктів, в яких відрізняються тони персика та груші. Має світло-солом'яний колір.

Тбілісурі
Teliani Valley

Біле напівсухе столове вино Тбілісурі
Біле напівсухе столове вино «Тбілісурі» виготовлено з відбірного винограду сортів Ркацителі і та Мцване в Кахетії. Характеризується світло - солом'яним забарвленням, м'яким смаком та свіжим ароматом

Цинандалі
Teliani Valley

Біле сухе вино Цинандалі
Біле сухе вино «Цинандалі» контрольоване за місцем походження назви, виготовлено з відбірного винограду сортів Ркацителі і Мцване зростаючих в Кахеті, в специфічній зоні Цинандалі. Дозріває в дубових бочках протягом 3 місяців. Характеризується світло-солом'яним забарвленням, відрізняється чудовим букетом та неповторним ароматом.