
Грузинський коньяк Le Cauсase
Історія цього коньяку розпочалася в 1858 році, коли Олександр Дюма, перебуваючи з візитом в Тбілісі, втратив свою улюблену флягу з гравіюванням «Le Caucase» на вузькій вуличці Тифліса (колишня назва Тбілісі).
Фляга була знайдена Ніко Марвелі, учнем семінарії. У той же вечір Марвелі та його друзі повністю сп'яніли і згодом були вигнані з семінарії. Щоб знищити докази, Марвелі викинув флягу з вікна в спальні на вулицю, де її виявив студент Саймон Джабадарі, який приїхав в Тбілісі на канікули.
У той час бренді та коньяк можна було знайти тільки в підвалі палацу губернатора. Єдиним «іноземним» напоєм, який продавали для суспільного споживання, був ром, який люди називали «сапранго».
Через сімнадцять років після вищезгаданого інциденту, Джабадарі та Марвелі познайомилися. Саме в будинку Джабадарі Марвелі побачив ту саму флягу з все ще видимої гравюрою «Le Caucase». Фляга пробудила в Джабадарі бажання участі в дуже цікавій діяльності: розвиваючи пристрасть до саморобного коньяку, він продовжував переганяти і витримувати його в своєму маєтку протягом багатьох років.
Єдиний сучасний спогад про Джабадарі та його коньяк - це короткий запис, зроблений на французькій мові Ніко Марвелі, який розповідає про пригоду коньяку Джабадарі. В кінці двадцятого століття, після розпаду Радянського Союзу, історія Джабадарі перейшла в небуття. Держава виставила на аукціон майно Симона Джабадарі.
Цей старий маєток було придбано «Теліані Велі» з метою побудувати невеликий готель та винний зал для туристів. Вивчаючи історію маєтку, компанія знайшла старий план маєтку і безліч документів. Під час ремонтних та відновлювальних робіт, робітники виявили головний секрет Симона Джабадарі - дубовую бочку, яка перебувала під землею близько ста років з гравіюванням "Le Caucase". Саме в цій діжці був коньяк Саймона Джабадарі, призначений для його нащадків.
Ця стара та таємнича історія ще раз підтверджує, що коньяк належить до вічності.